Było grane, 31 kolejka podsumowanie.

autor: Redakcja; 2019-05-20 14:16:24; mksczarnipolaniec.pl;

Za nami już 31 seria gier w piłkarskiej trzeciej lidze, wczoraj poznaliśmy pierwszego spadkowicza, a jest nim drużyna Spartakusa Daleszyce. Czarni Połaniec w Radzyniu Podlaskim zremisowali z Orlętami. Natomiast lider powiększył swoją przewagę w ligowej tabeli nad Stalą Rzeszów. To i jeszcze więcej działo się w tej kolejce.

Wczoraj z rozgrywkami drugoligowymi na szczeblu centralnym pożegnała się drużyna Siarki Tarnobrzeg. Co oznacza że w tym sezonie z rozgrywek 3 ligi w grupie IV spadną nie trzy drużyny a cztery.

Spartakus Daleszyce pierwszym spadkowiczem.

- Piłkarze z Daleszyc wczoraj zremisowali w meczu derbowym z Wisłą Sandomierz 2-2, ten remis oznacza że drużyna z Daleszyc żegna się z trzecioligowymi rozgrywkami po obecnym sezonie. Oczywiście przed ekipą Spartakusa Daleszyce jeszcze trzy ligowe spotkania, ale już wiemy że od przyszłego sezonu drużyna z Daleszyc będzie rywalizowała na IV-ligowym poziomie rozgrywek.

Na granicy spadku….

- Remis w Radzyniu Podlaskim mocno skomplikował sytuacje ligową Czarnych Połaniec. A wracając jeszcze do meczu było to spotkanie bardzo wyrównane obie ekipy stworzyły sobie kilka ciekawych sytuacji podbramkowych ale niestety żadna z drużyn nie była wstanie umieścić piłki w bramce i spotkanie zakończyło się zasłużonym bezbramkowym remisem. Drużyna z Połańca już ma tylko matematyczne szanse na utrzymane, najbliższa kolejka dam dużo odpowiedzi w kontekście walki o utrzymanie.

Lider zmierza do drugoligowych bram….

- Drużyna z Nowego Targu w sobotę pokonała na własnym stadionie Stal Kraśnik 1-0, a jedynego gola w tym meczu zdobył w 35 Marek Mizia, ten gol był na wagę trzech punktów dla „nowotarżan”. Podhale jest na najlepszej drodze by wygrać całe rozgrywki trzecioligowe a nagrodą za to będzie upragniony awans do drugiej ligi na szczeblu centralnym.

Zgubione punkty…

- Piłkarze Stali Rzeszów w tej serii gier nie zdołali zainkasować trzech punktów, co troszkę skomplikowało im sytuacje w pogoni za dobrze spisującą się przede wszystkim w tej rundzie drużyną Podhala Nowy Targ. Wracając do sobotniego meczu to rzeszowianie zremisowali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2-2. Cel druga liga troszkę się komplikuje bo lider z Nowego Targu swój mecz w tej serii gier wygrał.

Jeden mecz został przełożony.

Jutro zostanie dokończona 31 seria gier w piłkarskiej trzeciej lidze, a więc Wiślanie Jaśkowice w Skawinie zagrają w derbach małopolski z Hutnikiem Kraków.

Pozostałe wyniki z 31 serii gier.

Soła Oświęcim – Podlasie Biała Podlaska 0-2.

Wólczanka Wólka Pełkińska – MKS Sokół Sieniawa 1-1.

Avia Świdnik – Wisła Puławy 2-2.

Chełmianka Chełm – Motor Lublin 1-3.

źródło: własne / fot. Jerzy Zaborski