Było grane, 33 kolejka podsumowanie.

autor: Redakcja; 2019-06-03 15:52:45; mksczarnipolaniec.pl;

Za nami już przedostatnia seria gier o mistrzostwo trzeciej ligi w grupie czwartej. Podhale Nowy Targ i Stal Rzeszów swoje mecze wygrały, a to oznacza że losy mistrzostwa ligi są wciąż otwarte dla Stali Rzeszów, wiadomo że zwycięzca rozgrywek z automatu awansuje do drugiej ligi na szczeblu centralnym. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o utrzymanie w lidze…

 

Podhale Nowy Targ i Stal Rzeszów w grze o piłkarską 2 ligę…

 

- Dwie drużyny, jeden cel. Zaczniemy od lidera rozgrywek, czyli Podhala Nowy Targ – drużyna, która przed sezon nie była brana pod uwagę w grze o mistrzostwo ligi jednak boisko wszystko zweryfikowała i jak najbardziej zasłużenie „nowotarżanie” przewodzą w ligowej tabeli. Drużyna „Górali” w przedostatniej ligowej serii gier pokonała na własnym obiekcie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-0.

 

- Przechodzimy już do Stali Rzeszów, drużyna z podkarpacia przed sezon była jednym z głównych kandydatów do mistrzostwa ligi, a nagrodą za ten sezon by była druga liga na szczeblu centralnym. Jednak wszystko rozstrzygnie się w ostatniej ligowej serii gier w Rzeszowie gdzie Stal będzie podejmować lidera rozgrywek Podhale Nowy Targ. W miniony weekend Stal Rzeszów pokonała wyjazdowym meczu Chełmiankę Chełm 4-0.

 

Soła Oświęcim lepsza od spadkowicza…

 

- Najważniejsze dla drużyny Soły Oświęcim było zwycięstwo w meczu już ze spadkowiczem, Czarnymi Połaniec, dla przypomnienia oświęcimianie ten mecz wygrali w stosunku 2-0. Bramki w tym spotkaniu padały ze stałych fragmentów gry, pierwsza bramka padła w 14 minucie po bardzo dobrej centrze rzutu rożnego do piłki dopadł Adrian Wójcik i precyzyjnym uderzeniem z główki pokonał bramkarza „Czarnych”. Wynik spotkania w 57 minucie podwyższył Daniel Feruga, który bardzo precyzyjnym uderzeniem rzutu wolnego pokonał bramkarza drużyny z Połańca. Sezon ligowy Soła Oświęcim zakończy meczem wyjazdowym z Hutnikiem Kraków. Natomiast, Czarni Połaniec zakończą ligowy sezon meczem u siebie ze Spartakusem Daleszyce.

 

Bardzo ciekawa zapowiada się walka o utrzymanie…

 

- Do ostatniej ligowej serii gier toczyć będzie się walki o ligowy byt, tuż nad strefą spadkową znajduje się Wisła Sandomierz i to właśnie na tej drużynie ciążyć będzie bardzo duża presja bo wiadomo zawsze trudniej jest się bronić przed spadkiem. W strefie zagrożonej degradacją jest drużyna z małopolski a dokładnie Wiślan Jaśkowice, w ich przypadku mają wszystko w swoich rękach a może nawet w nogach bo już w środę w Sieniawie drużyna z Jaśkowic może wydostać się ze strefy spadkowej. A drużyna z Jaśkowic sezon zakończy meczem wyjazdowym z Motorem Lublin. O utrzymanie jeszcze walczą Podlasie Biała Podlaska, Soła Oświęcim i Wólczanka Wólka Pełkińska.

 

Pozostałe wyniki z 33 serii gier.


Avia Świdnik - Hutnik Kraków 1:1

Podlasie Biała Podlaska - Wisła Sandomierz 5:2

Wiślanie Jaśkowice - Stal Kraśnik 3:1

Orlęta Radzyń Podlaski - MKS Sokół Sieniawa 0:3

Spartakus Daleszyce - Wisła Puławy 1:2

Wólczanka Wólka Pełkińska - Motor Lublin 2:1

 

 

źródło: własne


Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Komentarze Użytkowników
Design by Sensual; Code: Sensual