Co dalej z IV ligą??

autor: Redakcja; 2020-05-04 13:32:18; mksczarnipolaniec.pl;

Co dalej z rozgrywkami IV-ligi ??? to pytanie zadają sobie wszyscy sympatycy rozgrywek na tym szczeblu oraz również i na niższych poziomach rozgrywek na terenie całej ligowej rzeczywistości w piłkarskiej Polsce. Oficjalny komunikat według zapowiedzi Polskiego Związku Piłki Nożnej ma się pojawić 11 maja 2020 roku.

 

Najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce, czyli nasza Ekstraklasa, jeśli nic się nie zmieni to piłkarze z tego szczebla rozgrywek wrócą do gry 29 maja / 31 maja 2020 roku, w ramach 27 serii gier o mistrzostwo Polski. Natomiast rozgrywki na szczeblu centralnym w I oraz II lidze zostaną wznowione na przełomie 30 maja, a 6 czerwca 2020 roku. Wciąż pod bardzo dużym znakiem zapytania pozostaje czy rozgrywki trzeciej ligi zostaną wznowione. Oczywiście spotkania, które będą rozgrywane w Ekstraklasie oraz na szczeblu centralnym w 1 i 2 lidze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

 

W przypadku zakończenia rozgrywek w IV – lidze grupie: Świętokrzyskiej awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskała by drużyna ŁKS-u Probudex Łagów. W przypadku nie dokończenia rozgrywek będzie oznaczało to, że żadna z drużyn, które są w strefie spadkowej nie zostaną zdegradowana do niższej klasy rozgrywkowej. Również jeśli rozgrywki zostaną anulowane w świętokrzyskiej klasie okręgowej, wtedy awans do 4 ligi w okręgu Świętokrzyskim uzyskają m.in. Hetman Włoszczowa, Moravia Morawica oraz OKS Opatów. A to oznacza że czwartą ligę w grupie świętokrzyskiej w sezonie 2020/21, będzie czekać całkowita reorganizacja rozgrywek.

żródło: własne | fot. Łączy nas piłka

Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Komentarze Użytkowników
Design by Sensual; Code: Sensual