Podsumowanie 12 kolejki IV ligi:

autor: Luki92; 2020-10-06 22:17:39; mksczarnipolaniec.pl;

Za nami pełna emocji i goli 12 seria gier o mistrzostwo 4-ligi w okręgu świętokrzyskim. Czarni Połaniec dali prawdziwą lekcje futbolu Partyzantowi Radoszyce. Lider z Suchedniowa pewnie pokonał Pogoń Staszów. Granat kontynuuje dobrą formę i pokonuje u siebie OKS Opatów. W najciekawszym meczu tej kolejki Alit pokonał u siebie Łysicę Bodzentyn, a więc czas na podsumowanie piłkarskiego weekendu.

W tej kolejce do skutku nie doszło spotkanie Staru Starachowice z KS Naprzód Jędrzejów. Piłkarze z Jędrzejowa borykają się od jakiegoś czasu z problemami zdrowotnymi i ze względów bezpieczeństwa ten mecz zostanie rozegrany w innym terminie.

Lubrzanka Kajetanów – AKS 1947 Busko Zdrój 2-3.

- Spotkanie, które otwierało tą serie gier zostało rozegrane w sobotnie południe w Kajetanowie gdzie miejscowa Lubrzanka podejmowała AKS 1947 Busko Zdrój. Mecz zakończył się wygraną drużyny z Buska w stosunku 2-3, a spotkanie idealnie rozpoczęło się dla „Buszczan” którzy prowadzenie objęli w 18 minucie po golu Miłosza Jabłońskiego. Gospodarze wyrównali stan meczu w 26 minucie, a na listę strzelców wpisał się Patryk Zawierucha, wynik do przerwy już nie uległ zmianie i do przerwy mieliśmy remis bramkowy 1-1. Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla miejscowych, którzy w 52 minucie objęli prowadzenie po bramce Szymona Gryza. Goście do wyrównania doprowadzili w 62 minucie tym raz piłkę w siatce golkipera gospodarzy umieścił Piotr Radwański. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Janiec. Tym samym bardzo ważne trzy punkty jadą do Busko Zdroju.

Granat Skarżysko Kamienna – OKS Opatów 3-1.

- W drugim sobotnim meczu, Granat Skarżysko Kamienna na własnym obiekcie podejmował beniaminka z Opatowa. Drużyna Granatu w ostatnich meczach notuje duży progres i w meczu z beniaminkiem pokazała że forma idzie w górę, a ten mecz zakończył się wygraną ekipy ze Skarżyska w rezultacie 3-1. Spotkanie teoretycznie lepiej zaczęło się dla gości bo w 26 minucie otworzyli wynik meczu po strzelonym golu przez Dawida Żaka. Miejscowi od razu rzucili się do odrabiania strat i już w 28 minucie na tablicy wyników mieliśmy 1-1, a bramkę wyrównującą zdobył Bartosz Sot. Jedenaście minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Bartosz Sot. Tuż przed przerwą piłkarze Granatu zadali kolejny cios a strzelcem gola był Adriana Bednarskiego i do przerwy mieliśmy 3-1, a po przerwie już więcej goli nie było i mecz zakończył się wygraną Granatu 3-1, drużyna ze Skarżyska Kamiennej no tuje co raz większe awanse w ligowej tabeli.

MKS Wierna Małogoszcz – MKS Neptun Końskie 2-0.

- W trzecim i ostatnim sobotnim meczu Wierna przed własną publicznością mierzyła się z Neptunem Końskie, spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla teamu z Radoszyc. A bramki w tym spotkaniu zdobywali w 22 minucie Damian Czarnecki i do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką. W drugiej połowie Wierna dorzuciła jeszcze jednego gola, którego autorem był Jakub Grzyb. Tym samym mecz zakończył się zasłużoną wygraną drużyny z Małogoszczy.

Alit Ożarów – Łysica Bodzentyn 2-0.

- Mecz, który przez wielu obserwatorów był uważany za najciekawszy mecz kolejki, drużyna Alitu przed własnymi kibicami pokonała Łysicę Bodzentyn 2-0. Już w drugiej minucie prowadzenie objęła drużyna Alitu po golu Kamila Łokiecia. Do przerwy drużyna z Ożarowa prowadziła jednym golem. W drugiej połowie ten sam zawodnik zdobył gola i tym samym przypieczętował zwycięstwo Ożarowian. Warto dodać że drużyna przez większość meczu grała w dziesiątkę po czerwonej kartce Pawła Suwara.

Partyzant Radoszyce – MKS Czarni Połaniec 0-7.

- Bolesną lekcje futbolu przeżyli piłkarze Partyzanta Radoszyce, który gościł na własnym stadionie wicelidera rozgrywek Czarnych Połaniec, ten mecz był jednostronny i zakończył się wynikiem 0-7. Prawdziwe strzelanie drużyna rozpoczęła już w 11 minucie autorem pierwszego gola dla przyjezdnych był Maciej Witek. W 26 minucie piłkarze z Połańca podwyższyli swoje prowadzenie i bramkę na 2-0 zdobył Piotr Ferens. Kolejne trafienie odnotowaliśmy w 31 minucie, a futbolówkę do bramki Partyzanta skierował Tomasz Mucha. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 0-3 dla gości z Połańca. Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla Czarnych, którzy w 51 minucie ponownie pokonali bramkarza gospodarzy tym razem na listę strzelców wpisał się Filip Krępa. Siedem minut później przyjezdni ponownie umieszczają piłkę w siatce bramki miejscowych, a strzelcem gola był Adrian Gębalski. Na siedem minut przed końcem piłkę w bramce drużyny z Radoszyc umieszcza Piotr Kamiński, a wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Kacper Wątróbski. W końcówce meczu pojawił się w naszej bramce Miłosz Trytek, który zadebiutował w oficjalnym meczu.

Mecze bez opisu:

MKS Olimpia Pogoń Staszów – MKS Orlicz Suchedniów 1-5.
TS 1946 Nida Pińczów – GKS Nowiny 1-2.
Spartakus Daleszyce – Hetman Włoszczowa 3-1.

źródło: własne | fot. Tomasz Kaczmarczyk