Poznajmy nowych 4-ligowców:

autor: Redakcja; 2020-05-22 10:38:42; mksczarnipolaniec.pl;

Mimo że do startu nowego czwarto ligowego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to zamierzamy przedstawić nowe drużyny jakie dołączą do naszej grupy IV ligi, są to m.in. Hetman Włoszczowa, Moravia Morawica oraz OKS Opatów. W sezonie 2020/21 – 4 liga w grupie: Świętokrzyskiej będzie liczyła 20 zespołów.


Wszystkim drużyną, które wywalczyły awans do rozgrywek na szczeblu IV ligi w grupie – Świętokrzyskiej gratulujemy i życzymy powodzenia na czwarto ligowych boiskach. Tak jak wyżej wspomnieliśmy w sezonie 2020/21 w IV lidze będzie występowało 20 drużyn a pierwsza inauguracyjna seria gier o mistrzostwo 4 ligi zostanie rozegrana 18/19 lipca bieżącego roku.


1.Hetman Włoszczowa – mistrz na szczeblu klasy okręgowej w grupie: - Świętokrzyskiej.

- Po rocznej nieobecności piłkarze Hetmana Włoszczowa wracają do IV ligi w grupie – Świętokrzyskiej. Drużyna Hetmana Włoszczowa w sezonie 2019/20 rywalizowała na szczeblu klasy okręgowej w grupie – Świętokrzyskiej, te rozgrywki zostały zakończone po 15 meczach ligowych, a w tym przypadku liderem rozgrywek była drużyna z Włoszczowej mając na swoim koncie 34 punkty, a na to złożyło się 11 meczów zakończonych zwycięstwem, 1 mecz zakończony remisem oraz 3 razy drużyna Hetmana schodziła z boiska pokonana. WITAMY W 4 LIDZE!!

2. Moravia Morawica vice-mistrz klasy okręgowej w grupie: - Świętokrzyskiej.

- Po dwóch latach nieobecności w IV lidze piłkarze Moravii Morawica wracają na ten szczebel rozgrywek. Moravia która w sezonie 2019/20 występowała na szczeblu klasy okręgowej w gr. – Świętokrzyskiej, w której uzyskała awans do 4 ligi z drugiego miejsca. A sezon został zakończony po rundzie jesiennej, piłkarze z Morawicy zgromadzili 32 punkty, a na to złożyło się 9 zwycięstw, 5 remisów, 1 porażka. WITAMY W 4 LIDZE!!

3. OKS Opatów (beniaminek) Klasa okręgowe gr: Świętokrzyska.

- Ostatnią drużyną, która dołączy do czwarto ligowych drużyn w grupie Świętokrzyskiej jest OKS Opatów. Piłkarze z Opatowa również rywalizowali w sezonie 2019/20 na szczeblu okręgowym w grupie – Świętokrzyskiej. Drużyna z Opatowa rozgrywki ligowe zakończyła na trzecim miejscu, a w liczbach wyglądało to m.in. 9 meczów zakończonych zwycięstwami, 4 razy dzielili się punktami, a dwa razy schodzili z boiska pokonani. Również należy dodać iż drużyna OKS Opatów rywalizowała na szczeblu IV ligi w sezonie 2008/2009, wtedy drużyna z Opatowa sezon zakończyła na 15 miejscu. Czyli mamy kolejną drużynę, która wraca do IV ligi w tym przypadku OKS Opatów po dłuższej nieobecności znów zawita na IV-ligowe boiska. WITAMY W 4 LIDZE!

żródło: własne | 90minut.pl | fot. Tomasz Kaczmarczyk

Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Komentarze Użytkowników
Design by Sensual; Code: Sensual