Soła Oświęcim lepsza od Czarnych:

autor: Redakcja; 2019-06-02 01:28:57; mksczarnipolaniec.pl;

Wczoraj w Oświęcimiu, Czarni Połaniec rozegrali mecz 33 serii gier w piłkarskiej trzeciej lidze, w, której przegrali z Sołą Oświęcim 2-0. To był ostatni w tym sezonie mecz wyjazdowy dla „Czarnych” w piłkarskiej 3 lidze.

Przebieg meczu:

- Gospodarze od samego początku ruszyli bardzo agresywnie na drużynę z Połańca. Pierwszego gola dla miejscowych odnotowaliśmy w 14 minucie, z narożnika boiska piłkę zacentrował Daniel Feruga, ta następnie trafiła na głowę Adriana Wójcika, któremu pozostało skierować futbolówkę do bramki „Czarnych”. Drużyna z Połańca podrażniona straconym golem próbowała atakować swoimi skrzydłami jednak to nie przyniosło efektu w postaci bramki wyrównującej i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Soły Oświęcim.

- W drugiej połowie spotkania oglądaliśmy kolejnego gola dla Soły, w 57 minucie a była to bramka szczególnej urody bo strzelona rzutu wolnego z około 18- metrów, a na listę strzelców wpisał się Daniel Feruga. Oświęcimianie w mądry sposób rozgrywali piłkę i wyczekiwali na błędy drużyny z Połańca i momentami szybkimi kontratakami chcieli zaskoczyć obrońców drużyny przyjezdnych. Jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie i mecz zakończył się dwubramkowym zwycięstwem drużyny z małopolski.

Czarni Połaniec ligowy sezon zakończą meczem przed własną publicznością 8 czerwca ze Spartakusem Daleszyce.

Soła Oświęcim - MKS Czarni Połaniec 2-0 (1-0)

źródło: własne / Gazeta Krakowska / fot. Jerzy Zaborski