Z Neptunem Końskie w 1/8 OPP!

autor: Luki92; 2019-01-24 10:25:52; mksczarnipolaniec.pl;

W dniu 23 stycznia 2019 roku, a więc wczoraj rozlosowano pary 1/8 Okręgowego Pucharu Polski w Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej. Drużynę Czarnych Połaniec los skojarzył z dobrze nam znanym Neptunem Końskie.

Obie drużyny znają się doskonale, gdyż w poprzednim sezonie rywalizowały na tym samym szczeblu rozgrywek, a co najważniejsze przez większość ligowego sezonu drużynę Koniecką stawiono już w roli trzecioligowca, jednak ta sztuka im się nie udała, bo kapitalną rundę rozgrywała właśnie drużyna Czarnych Połaniec, która z przewagą czterech punktów właśnie nad Neptunem Końskie została mistrzem w świętokrzyskiej grupie: IV-ligowej.

W minionym sezonie obie drużyny mierzyły się dwukrotnie raz przegrała drużyna Czarnych (2-0), Natomiast w rewanżowym meczu górą okazali się piłkarze z Połańca, którzy wygrali (2-3).

Drużyna Neptuna w obecnym ligowym sezonie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli i do liderującej  drugiej drużyny Korony Kielce tracą trzy punkty, kielczanie od początku tego sezonu reaktywowali drużynę rezerw.

Wstępny termin rozegrania meczu pucharowego zaplanowano na 2-3 marca, a gospodarzem tego spotkania będzie drużyna Neptuna Końskie, ze względu na to iż Neptun rywalizuje na IV-ligowym poziomie rozgrywek.

źródło: własne