Zapowiedź 32 serii gier w 3 lidze.

autor: Redakcja; 2019-05-23 09:13:03; mksczarnipolaniec.pl;

Już jutro startuje piłkarska 32 kolejka o mistrzostwo 3 ligi w grupie: IV, tą serie gier zainauguruje spotkania Hutnika Kraków z Orlętami Radzyń Podlaski. Natomiast lider rozgrywek Podhale Nowy Targ zagra na wyjeździe z Motorem Lublin. Soła jedzie do Puławy na mecz z Wisłą, a Podlasie zagra u siebie ze Spartakusem.

Kto wróci na zwycięską ścieżkę….

- A więc spotkanie, które zainauguruje tą kolejkę zostanie rozegrane na „Suchy Stawach” gdzie miejscowy Hutnik będzie podejmował drużynę Orląt Radzyń Podlaski. Piłkarze Hutnika we wtorek przegrali w Skawinie z Wiślanami Jaśkowice 0-2 i w najbliższym meczu piłkarze Hutnika będą chcieli się zrehabilitować za ostatnią ligową przegraną. Natomiast drużyna z Radzynia Podlaskiego w poprzedniej serii gier bezbramkowo zremisowała z przedostatnią siłą trzecioligowych rozgrywek, Czarnymi Połaniec.

Lider na autostradzie do 2 ligi…

- Piłkarze z Nowego Targu w tej rundzie prezentują się najlepiej z wszystkich drużyn trzecioligowych, kroku próbuje im dotrzymać tylko Stal Rzeszów. Choć rzeszowianie w ostatniej serii gier tylko zremisowali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2-2. Przeciwnikiem „Górali” będzie Motor Lublin obecnie ta ekipa zajmuje trzecie miejsce z 64- punktami, Lublinianie w poprzedniej serii gier pokonali wyjazdowym meczu Chełmiankę Chełm 3-1.

Soła Oświęcim i Podlasie Biała Podlaska walczą o utrzymanie.

- Przed piłkarzami Soły bardzo trudne zadania gdyż w najbliższym meczu zagrają na wyjeździe ze spadkowiczem z drugiej ligi Wisłą Puławy. Oświęcimianie w minionej kolejce przegrali z Podlasiem Biała Podlaska 0-2 tym samym nadzieje na pozostanie w lidze wróciła dla drużyny z Białej Podlaskiej. Z Kolei drużyna z Podlasia znajduje się w strefie spadkowej i aby być w grze o ligowy byt muszą do końca sezonu wygrać wszystkie mecze i liczyć na to że konkurujące drużyny o utrzymanie swoich ostatnich meczów nie wygrają. A w najbliższej kolejce Podlasie zagra u siebie ze Spartakusem Daleszyce, który jest pierwszym ze spadkowiczów w trzeciej lidze w grupie IV.

Pozostałe pary 32 serii gier.

MKS Czarni Połaniec – Avia Świdnik.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Chełmianka Chełm.

Stal Kraśnik – Wólczanka Wólka Pełkińska.

Wisła Sandomierz – Stal Rzeszów.

Sokół Sieniawa – Wiślanie Jaśkowice.

źródło: własne / fot. Jerzy Zaborski