Chełmianka za silna, Czarni kończą dobry sezon!.
Autor: Łukasz; 19.06.2022; 18:25; mksczarnipolaniec.pl


 

W sobotę 18 czerwca 2022 roku, Czarni Połaniec zakończyli sezon meczem przed własną publicznością na przeciw drużynie "Żółto-Czarnych" stanęła ekipa Chełmianki Chełm. Spotkanie zakończyło się naszą przegraną w rezultacie 0-3, mimo że w pierwszych minutach lepsze sytuacje pod bramkowe wypracowało drużyna z Połańca ale niestety zabrakło w naszym wykonaniu szczęścia oraz skuteczności w ostatniej fazie akcji. Z każdą kolejną minutą goście z województwa Lubelskiego przejmowali inicjatywę w tym meczu.

 

 

Przebieg meczu:

 

- We wczorajszym meczu drużyna Czarnych Połaniec na murawie zaprezentowała się w swoim drugim zestawie meczowym czyli w jednolitych żółtych trykotach, przyjezdni zaś na murawę wybiegli w swoich pasiastych strojach w kolorach biało-zielonych. Od pierwszego gwizdka sędziego nasza drużyna odważnie ruszyła w kierunku bramki Chełmskiego zespołu czego już w 2 minucie było wywalczenie rzutu wolnego z około 18 metra, następnie futbolówkę dogrywał w pole karne Piotr Ferens dośrodkowanie było zbyt głębokie i bramkarz gości przejął futbolówkę. W 5 minucie wręcz powinno być 1-0 dla miejscowych świetna prostopadła piłka od Adrian Gębalskiego trafia do ustawionego w polu karnym Michał Banika, lecz ten przyjmuje piłkę po czym decyduje się na uderzenie, ale to za długo trwało i obrońca gości zablokował ten strzał. W 7 minucie Michał Smoleń dośrodkowuje z lewej strony boiska futbolówkę w pole karne, do piłki dopada Adrian Gębalski, a jego uderzenie obija nogi jednego z graczy z Chełma i piłka wychodzi za linie boiska z czego na pocieszenie otrzymujemy rzut rożny. W 10 minucie bardzo groźnie w naszym polu karnym, jeden z zawodników przyjezdnych z prawej strony pola karnego dośrodkowuje płasko futbolówkę minimalnie spóźniony był Paweł Myśliwiecki, który próbował szczupakiem skierować piłkę do naszej bramki. Wynik spotkania otworzył w 17 minucie Patryk Czułowski zawodnik drużyny z Chełma. Cztery minuty później przyjezdni znów sprawiają zagrożenie pod naszą bramką tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Grzegorz Bonin, a futbolówka mija o milimetry lewy słupek Połanieckiego zespołu. W 23 minucie ponownie na strzał z dystansu decyduje się Grzegorz Bonin tym razem uderzenie bardzo nie celne. W 26 minucie dośrodkowanie Piotra Ferensa trafia pod nogi Adriana Gębalskiego, lecz nasz zawodnik źle przyjmuje futbolówkę, którą po chwili przejmuje golkiper gości. W 28 minucie sędzia ogłasza przerwę na uzupełnienie płynów, trzeba dodać było bardzo ciepło w sobotnie po południe w Połańcu. W 31 minucie znów zbyt agresywnie w ataku i faul Adriana Gębalskiego w ataku. W 36 minucie próba wyjścia z kontry przez zespół z Połańca, lecz dośrodkowanie z lewej strony narożnika pola karnego przez Michała Smolenia  bardzo złe i bramkarz przyjezdnych pewnie łapie piłkę. W 43 minucie znów bardzo agresywnie w ataku nasza drużyna i kolejna ciekawa akcja na gola zaprzepaszczona. Dwie minuty później arbiter zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie zapraszając oba zespoły na 15 minutową przerwę.

 

- Dwie minuty po 18 rozpoczęła się druga połowa spotkania w Połańcu, Czarni od samego początku drugiej połowy próbowali od wrócić losy meczu i po chwili mogło być 1-1 ale w 47 minucie nie przepisowo zatrzymywany tuż przed polem karnym Piotr Ferens warto dodać że było to w sytuacji sam na sam więc decyzja mogła być tylko jedna czerwona kartka dla bramkarza Chełmianki. W 49 minucie sam poszkodowany, Piotr Ferens podchodzi do stojącej piłki, a płaskie uderzenie jego na bramkę ląduje w rękawicach golkipera rywali ten strzał nie sprawił mu problemów. Mimo gry w 10 Chełmianka kontrolowała przebieg meczu w następnych minutach. Niestety głupie zachowanie Pawła Bażanta w 59 minucie skutkuje czerwoną kartką, nasz obrońca w niegroźnej sytuacji zagrywa piłkę ręką decyzja  sędziego mogła być tylko jedna pokazanie naszemu zawodnikowi drugiej żółtej kartki. W 62 minucie przyjezdni ponownie decydują się na strzał z dystansu piłkę przed siebie wybija nasz golkiper - Tomasz Siryk. W 65 minucie znów bomba z dystansu Grzegorza Bonina czujny w naszej bramce Tomasz Siryk, który futbolówkę zbija na rożnego. Minutę później futbolówka trafia na głowę Pawła Myśliwieckiego ten w pierwszej próbie obija poprzeczkę naszej bramki, po chwili piłka znów trafia na jego głowę ale tym razem futbolówka przelatuje nad poprzeczką naszej bramki. W 73 minucie nie celny strzał gości na Połaniecką bramkę. W 74 minucie goście podwyższają prowadzenie na listę strzelców wpisał się Hubert Giletycz. Brak koncentracji po naszej stronie kończy się golem minutę później dla przyjezdnych tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Mysliwiecki. W 83 minucie znów bardzo dobra interwencja w naszej bramce Tomka Siryka chroni nas przed utratą gola. W doliczonym czasie gry bardzo mocne uderzenie z dystansu znów dobra interwencja Tomasza Siryka. Po tym uderzeniu sędzia zakończył mecz, tym samym mecz kończy się wynikiem 0-3.

 

Wczorajszy mecz z Chełmianką Chełm zakończył bardzo udany sezon Czarnych Połaniec w kampanii 2021/22. Czarni Połaniec zmagania w piłkarskiej trzeciej lidze zakończyli na dobrym 12 miejscu z 41 punktami.

 

- Bardzo chcieliśmy podziękować naszym kibicom za wsparcie już w minionym sezonie 2021/2022, na każdym kroku czuliśmy wasze wsparcie. Nie zawsze było super kolorowo ale dawaliście nam siłę i to utrzymanie jest również waszą zasługą - Dziękujemy że jesteście z nami.

 

Sędzia: Kamil Chmielewski (Nowy Dwór Mazowiecki)

 

Żółte kartki: 25' 11. Damian Bawor (Czarni), 26' 59' 6. Paweł Bażant (Czarni) 71' 2. Tomasz Mucha (Czarni).

 

Czerwone kartki: 47' 33. Sebastian Ciołek (Chełmianka), 59' 6. Paweł Bażant.

 

Bramki: 17' 19. Patryk Czułowski (Chełmianka), 74' 11. Hubert Giletycz (Chełmianka), 75' 9. Paweł Myśliwiecki (Chełmianka)

 

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk (BR), 4. Filip Bakowski (66' 3. Mateusz Załucki), 6. Paweł Bażant 59', 11. Damian Bawor, 14. Igor Woś, 15. Michał Smoleń (78' 20. Bartosz Śledź), 16. Michał Banik, 7. Piotr Ferens (75' 18. Filip Krępa), 2. Tomasz Mucha, 19. Piotr Kron (75' 17. Kacper Wątróbski), 9. Adrian Gębalski.

 

Chełmianka Chełm: 33. Sebastian Ciołek (BR) 47', 4. Łukasz Mazurek, 5. Kamil Duda (68' 22. Adrian Dziubiński), 7. Dawid Skoczylas, 8. Piotr Pietras, 9. Paweł Myśliwiecki, 10. Krystian Wójcik (47' 1. Jakub Długosz (BR), 13. Michał Budzyński (76' 14. Michał Wołos), 19. Patryk Czułowski (68' 11. Hubert Giletycz), 20. Kacper Wiatrak, 15. Grzegorz Bonin.

 

Social Media:

 

Podobne Newsy
Dwugłos trenerski po meczu, Wisła - Czarni! (0) Skrót meczu, Wisła - Czarni! (0) Derbowe zwycięstwo Czarnych! (0)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz
    
By: MKS Czarni Połaniec Prawa autorskie zastrzeżone 2016 - 2022 mksczarnipolaniec.pl.