Czarni Połaniec lepsi od Avii Świdnik!.
Autor: Łukasz; 04.03.2023; 22:04; mksczarnipolaniec.pl


W sobotnie chłodne po południe zespół MKS Czarni Połaniec pokonał w meczu domowym MKS Avię Świdnik 4-2. W tym spotkaniu klasycznego hat-ricka ustrzelił Eryk Galara, również na listę strzelców wpisał się Michał Banik. Dla przyjezdnych bramki zdobywali Mateusz Kompanicki oraz Szymon Rak. Był to mecz rozgrywany w ramach 18 serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi w grupie - czwartej.

 

 

- Czarni Połaniec bardzo odważnie rozpoczęli to spotkanie i od pierwszych minut starali się wysoko atakować zespół przyjezdnych, jednak to goście w 14 minucie spotkania objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Kompanicki. Radość zespołu z województwa Lubelskiego nie trwała długo bo już 120 sekund później sędzia Gerard Gawron wskazał na 11-metr boiska, a Eryk Galara skutecznie egzekwował rzut karny tym samym w 17 minucie na tablicy wyników mieliśmy wynik 1-1. W odpowiedzi zespół Avii Świdnik swoich szans szukali na zdobycie gola Wojciech Białek oraz kilka chwil później Tomasz Zając lecz ich strzały były niecelne. W 31 minucie drugi raz w tym meczu sędzia podyktował rzut karny dla zespołu z Połańca, a na bramkę go zamienił Eryk Galara i gospodarze wyszli na prowadzenie w tym meczu. W 38 minucie byliśmy świadkami trzeciego karnego dla Czarnych Połaniec, tym razem Dawid Rosiak strzał Eryka Galary obronił lecz wypuścił futbolówkę i chwile później do niej dopadł Eryk Galara kierując piłkę do bramki i tym samym zaliczył klasycznego hat-ricka. Kilka chwil później sędzia zaprosił oba zespoły do szatni na przerwę. 

 

- Drugą połowę zespół z Połańca rozpoczął bardzo odważnie co sprawiało przyjezdnym sporę problemy by wykreować sytuację podbramkowe. piłkarzom Czarnych Połaniec zależało bardziej na wytrącaniu z rytmu swoich przeciwników, co z każda minutą przybliżało Świętokrzyski zespół do zwycięstwa, jednak jeszcze bramki zobaczyliśmy.  W 76 minucie byliśmy świadkami czwartego rzutu karnego, a na bramkę go zamienił Michał Banik i Czarni prowadzili już 4-1. Dwie minuty później przyjezdni zaskoczyli naszą linię obrony i odpowiedzieli golem, a futbolówkę w naszej bramce umieścił Szymon Rak i tym samym na tablicy wyników wyświetlał się wynik 4-2. Z przebiegu całego meczu zasłużone zwycięstwo - Czarnych Połaniec.

 

- Następny mecz zespół Czarnych Połaniec rozegra 11 marca o godzinie 13 z Wisłą Sandomierz, mecz odbędzie się na stadionie w Połańcu przy ul. Sportowej 1. Już teraz wszystkich sympatyków naszego klubu zapraszamy na ten mecz.

 

Sędzia: Gerard Gawron (Mielec)

 

MKS Czarni Połaniec - MKS Avia Świdnik 4:2 (3:1)

 

MKS Czarni Połaniec: 1. Marcin Wiecierzak, 3. Mateusz Załucki, 6. Krystian Kardyś (70' 4. Filip Bakowski), 7. Jakub Kałaska (85' 18. Bartosz Śledź), 8. Konrad Misztal (kpt), 10. Eryk Galara, 11. Damian Bawor, 15. Michał Smoleń, 16. Bartłomiej Wiktor, 17. Kacper Wątróbski (78' 19. Maciej Żądło), 20. Michał Banik.  

 

MKS Avia Świdnik: 12. Dawid Rosiak (br), 8. Bartosz Janiszek (24' 20. Patryk Wdowiak), 3. Rafał Kursa (kpt), 4. Tomasz Midzierski, 7. Wojciech Kalinowski (24' 15. Dominik Kunca), 24. Paweł Uliczny, 6. Michał Mydlarz (46' 88. Roman Mykytyn), 16. Damian Maluga (65' 47. Bekzod Akhmedov), 9. Tomasz Zając, 10. Mateusz Kompanicki, 11. Wojciech Białek (46' 77. Szymon Rak).

 

Foto: Dorota Prokop

Social Media:

Podobne Newsy
Siatkarscy mistrzowie z Połańca: (0) Komunikat związku zapaśników: (0) Czarni podejmą dziś Aluron: (0)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz
    
By: MKS Czarni Połaniec Prawa autorskie zastrzeżone 2016 - 2023 mksczarnipolaniec.pl.