Derbowe zwycięstwo Czarnych!.
Autor: Łukasz; 14.08.2022; 19:40; mksczarnipolaniec.pl

Czarni Połaniec po emocjonującym meczu ligowym pokonali Sandomierski Klub Sportowy Wisłę Sandomierz 1-0, a na listę strzelców wpisał się nasz super Kapitan Adrian Gębalski. To spotkanie zostało rozegrane w ramach 2 serii gier na szczeblu trzeciej ligi w grupie - IV. Tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo w nowym sezonie odniosła drużyna z Połańca.

Podsumowanie meczu:

- Czarni Połaniec w dzisiejszym meczu na placu gry pojawili się w drugim zestawie koszulek meczowych czyli w jednolitych żółtych trykotach, z kolei gospodarze tego meczu Wisła Sandomierz na murawę wybiegła w czerwonych koszulkach z białymi wstawkami. Pierwsze 10 minut spotkania to głównie gra w środkowej strefie boiska, pierwszą sytuację podbramkową odnotowaliśmy w 11 minucie, właśnie wtedy gospodarze po raz pierwszy oddali strzał na naszą bramkę lecz futbolówką przeleciała obok prawego słupka naszej bramki. W 13 minucie po ostrym wejściu Damiana Bawora, a konsekwencji faulem, sędzina Anna Adamska ukarała naszego obrońce żółtym kartonikiem. Po chwili gospodarze egzekwują rzut wolny na w lewej bocznej strefie boiska na połowie Czarnych Połaniec, dośrodkowanie rzutu wolnego w nasze pole karne zostaje wybite przez jednego z naszych obrońców po za boisko, czego efektem jest rzut rożny dla "Wiślaków". Minutę później strzał z dystansu na naszą bramkę oddaje nasz były zawodnik Piotr Ferens futbolówka mija prawy słupek naszej bramki. W 17 minucie szybka wyprowadzona akcja prawą stroną przez Połaniecki zespół ostatecznie Igor Woś nie dokładnie podaje piłkę i akcja została zastopowana. W następnej akcji świetny rajd Piotra Ferensa następnie futbolówką trafia do Igora Wodza, a ten balansem ciała mija dwóch naszych zawodników i oddaje strzał z lewej strony pola karnego Czarnych Połaniec, jednak finalnie strzał na bramkę minimalnie nie celny, a futbolówka przelatuje obok prawego słupka. W 26 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Eryk Galara jednak futbolówka ląduje daleko od bramki. W 31 minucie szybko wyprowadzona akcja przez Czarnych, prawą flanką dośrodkowywana futbolówka trafia do Kacpra Nytko, a jego strzał zostaje wybroniony przez bramkarza miejscowych.  W 40 minucie Adrian Gębalski za podważanie decyzji sędziego ogląda żółty kartonik. W 44 minucie piłką dośrodkowywana z lewej strony pola karnego przez Damiana Bawora, następnie duże zamieszanie pod bramką Sandomierzan lecz w dość szczęśliwych okolicznościach futbolówka zostaje wybita z przed linii bramkowej. A więc pierwsza połowa kończy się bezbramkowym remisem.

- Druga połowa dla naszego zespołu rozpoczęła się idealnie bo już w 51 minucie na listę strzelców wpisał się Adrian Gębalski, Futbolówka dośrodkowywana przez Eryka Galarę w okolice 11 metra pada łupem naszego kapitana i 'Gębuś" strzałem głową otwiera wynik tego meczu. W drużynie gospodarzy co raz większa frustracja spowodowana była niekorzystnym wynikiem czego efektem były agresywne faule. W 62 minucie na strzał z dystansu decyduje się Mateusz Janeczko lecz futbolówka przelatuje wysoko nad bramką Sandomierzan. W odpowiedzi Sandomierska Wisła lecz zabrakło dobrego dośrodkowania i futbolówka opuściła boisko i od bramki grę wznowił Tomek Siryk. W kolejnych minutach przewaga zespołu z Połańca była co raz bardziej widoczna i zabrakło tylko lepszej skuteczności byśmy podwyższyli prowadzenie. W 73 minucie piłka dośrodkowywana przez "Feriego" sprawia duże problemy naszemu bramkarzowi ostatecznie obrońcy naszego zespołu wybijają futbolówkę do przodu i zagrożenia zostało za żegnane. jeszcze w końcówce spotkania Mateusz Janeczko uderzał dośrodkowywaną futbolówkę głową, która przelatuje obok prawego słupka. W ostatnich minutach Mateusz Stańczyk odważnym wejściem w pole karne oddal strzał na bramkę Sebastiana Ciołka przy odrobinie szczęścia futbolówka mogła wpaść do bramki zabrakło na prawdę nie dużo. Już nic ciekawego się w tym meczu nie wydarzyło i Czarni Połaniec notują pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

- W imieniu całego klubu bardzo byśmy chcieli podziękować za wsparcie naszym kibicom w Sandomierzu, czuliśmy wasze wsparcie na każdym kroku i liczymy na waszą obecność w kolejnych ligowych meczach. Już teraz bardzo was zapraszamy na środowy mecz z bardzo atrakcyjnym przeciwnikiem jakim będzie NKP Podhale Nowy Targ, a więc widzimy się w środę o 17 na stadionie w Połańcu?

Sędzia: Anna Adamska (Kielce)

Bramki: 51' 9. Adrian Gębalski (MKS Czarni Połaniec)

Wisła Sandomierz: 32. Sebastian Ciołek (BR), 5. Włodzimierz Krajewski, 7. Igor Wódz, 15. Dariusz Partyka, 23. Jakub Janik, 24. Jakub Persak, 30. Szymon Kuzior (75' 14. Jakub Kałaska), 99. Marcin Sudy, 10. Piotr Ferens (Kpt), 20. Jakub Więcek (57' 17. Mateusz Peda), 98. Arkadiusz Zięba (75' 11. Filip Stępień).

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk (BR), 3. Mateusz Załucki, 4. Filip Bakowski, 6. Paweł Bażant (90+' 15. Michał Smoleń, 11. Damian Bawor, 14. Igor Woś, 20. Mateusz Stańczyk, 7. Mateusz Janeczko, 5. Kacper Nytko (17. Kacper Wątróbski), 10. Eryk Galara (74' 16. Bartłomiej Wiktor), 9. Adrian Gębalski (Kpt)

Wisła Sandomierz - MKS Czarni Połaniec 0:1 (0:0)

źródło: własne / foto: Dzięki uprzejmości serwisowi Podkarpacielive.pl

Social Media:

Czarni przegrali ze Stalówką! (2) Czarni Połaniec podejmują Stalówkę: (0) Obsada sędziowska na Stalówkę: (0)