Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w Staszowie:.
Autor: Łukasz; 16.06.2022; 20:49; mksczarnipolaniec.pl

W dniach 10-11 czerwca w PCS Staszów odbył się krajowy czempionat najmłodszej grupy wiekowej od 12 do 14 lat, którego celem było wyłonienie Mistrzów Krajowego Zrzeszenia LZS na 2022 rok. W Mistrzostwach wzięło udział 100 zapaśników walczących w 12 kategoriach wagowych z 26 reprezentacji klubowych z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim sportowym poziomie.

Miejski Klub Sportowy CZARNI Połaniec na zawodach reprezentowało sześciu zawodników, podopiecznych trenera Tadeusza Szkwarka, którzy w kwalifikacji indywidualnej zajęli kolejno miejsca: Grabda Kuba (kat. wag. do 35 kg) V-miejsce, Ostrowski Hubert (kat. wag. do 41 kg) V-miejsce, Szkwarek Jakub (kat. wag. do 44 kg) VII -miejsce, Wołowski Karol (kat. wag. do 44 kg) X – miejsce, Witek Jan (kat. wag. do 41 kg) XII - miejsce, oraz Mikina Maciej (kat. wag. do 44 kg) XII – miejsce.

Udział naszych zawodników w mistrzostwach wpisał się w realizację programu ,,ENEA szkoli mistrzów”

Trener Tadeusz podsumowując turniej powiedział, iż jest umiarkowanie zadowolony z występu swoich podopiecznych. Stwierdził również, że stać ich było na więcej, ponieważ drzemią w nich duże pokłady energii, którymi trzeba się zająć i je ukierunkować, aby w następnych bardzo ważnych jesiennych turniejach
mistrzowskich forma była na szczytowym poziomie.

Miłym akcentem otwarcia zawodów było wręczenie wyróżnień za rozwój oraz popularyzacje tej dyscypliny w środowisku lokalnym przedstawicielom samorządu Staszowa i Połańca, jak również przedstawicielom LZS. Wyróżnienia otrzymali: Członek Zarządu Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS i Przewodniczący
Wojewódzkiego Zrzeszenia LSZ Jerzy Kula, Członek Zarządu PZZ Dariusz Stępień, Starosta Staszowski Józef Żółciak, Burmistrza Miasta i Gminy Staszów – Leszek Kopeć, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak, Wiceprezes ŚOZZ obecnie pełniący funkcję Prezesa Wiktor Skrobacz, Przewodniczący Komisji ds. współpracy z JST i placówkami oświatowymi PZ Z, Wiceprezes ŚOZZ i Wiceprzewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Karol Kucharczyk, Wiceprezes ds. sportowych ŚOZZ Tadeusz Szkwarek, Wiceprezes ds. sędziowskich ŚOZZ Andrzej Biernat oraz Prezes Stowarzyszenia „Centrum” sport i rekreacja Agata Borycka.

Zawodnikom gratulujemy sportowych sukcesów, a wyróżnionym samorządowcom i sportowym działaczom dziękujemy za ich wkład w krzewienie zapasów w naszym regionie.

Materiał nadesłany.

źródło: Tadeusz Szkwarek / foto: Tadeusz Szkwarek

Dwugłos trenerski po meczu, Wisła - Czarni! (0) Skrót meczu, Wisła - Czarni! (0) Derbowe zwycięstwo Czarnych! (0)