Mistrzostwa Polski w zapasach U-15.
Autor: Łukasz; 01.06.2022; 10:42; mksczarnipolaniec.pl


W dniach 27-29 maja br. w Kielcach odbyła się jedna z najbardziej prestiżowych imprez zapaśniczych.Organizatorami byli: Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Guliwer” oraz Polski Związek Zapaśniczy. Zawody rozegrane zostały w Hali Legionów i stanowiły kwalifikacje do Mistrzostw Europy U-15. W zawodach udział wzięły zawodniczki i zawodnicy w przedziale wiekowym od 13 do 15 lat z klubów sportowych z całego kraju, którzy rywalizowali o możliwość startu na Mistrzostwach Europy.

 

Reprezentujący Miejski klub Sportowy CZARNI Połaniec podopieczni trenerów: Tadeusza Szkwarka i Wiktora Skrobacza kolejno miejsca zajęli:

 

Julia Bartczak – srebrny medal, Hubert Ostrowski V-miejsce, Martyna Wołowiec X-miejsce, Kuba Grabda X – miejsce, Maciej Mikina X - miejsce, Jakub Szkwarek XI-miejsce, Karolina Smakowska XVIII - miejsce, Oliwia Legawiec XIX-miejsce, Natalia Brzezińska XX-miejsce.

 

Na starcie ujrzeliśmy ponad 250 młodych zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju.

 

Jak powiedział trener Tadeusz Szkwarek – „Biorąc pod uwagę liczbę zawodników biorących udział w turnieju oraz wysoki poziom sportowy, jaki reprezentowali, należy naszym dziewczętom i chłopcom pogratulować wyników, a zwłaszcza podkreślić ich zaangażowanie w walkę i sportową postawę”.

 

Udział naszych zawodników w turniej był elementem projektu ENEA „Szkoli Mistrzów”.

 

Miłym dla naszego klubu akcentem otwarcia zawodów było wręczenie wyróżnień przez wiceprezesa Polskiego Związku Zapaśniczego ds. stylu wolnego, Pana Ryszard Niedźwiecki, któremu towarzyszył organizator Mistrzostw Polski U-15, Pan Karol Kucharczyk. Oto bowiem wyróżnienie za rozwój świętokrzyskich zapasów oraz popularyzacje tej dyscypliny w środowisku lokalnym otrzymało aż dwóch reprezentantów połanieckich zapasów. Byli to: wiceprezes pełniący obowiązki prezesa Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Zapaśniczego Wiktor Skrobacz oraz wiceprezes ds.sportowych Tadeusz Szkwarek. Gratulujemy naszym trenerom wyróżnień i cieszymy się, że ich wieloletni trud na niwie krzewienia kultury fizycznej został zauważony i doceniony. - Relacjonuje Tadeusz Szkwarek.

Podobne Newsy
Dwugłos trenerski po meczu, Wisła - Czarni! (0) Skrót meczu, Wisła - Czarni! (0) Derbowe zwycięstwo Czarnych! (0)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz
    
By: MKS Czarni Połaniec Prawa autorskie zastrzeżone 2016 - 2022 mksczarnipolaniec.pl.