Podział punktów w Nowym Targu:.
Autor: Łukasz; 13.06.2022; 11:07; mksczarnipolaniec.pl

W niedziele 12 czerwca w Nowym Targu miejscowe Podhale podejmowało drużynę Czarnych Połaniec, w ramach 33 serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi w grupie - czwartej. Mecz ten zakończył się wynikiem remisowym w stosunku bramkowym 2-2, na listę strzelców w tym spotkaniu wpisywali się dla gospodarzy w 18 minucie Przemysław Lech oraz Adrian Szynka w 25 minucie. Natomiast dla przyjezdnych gole zdobywali, Michał Banik w 27 minucie oraz z rzutu karnego gola zdobył Tomasz Mucha w 61 minucie.

Pomeczowa relacja:

- Pierwszą sytuacje podbramkową nasza drużyna wykreowała już w 3 minucie, a strzał Adama Kramarza instynktownie broni bramkarz miejscowych. Dwie minuty później okazję na zdobycie gola miał Filip Krępa jednak futbolówka uderzana głową trafia w rękawice golkipera Podhala. Wynik spotkania w 18 minucie otworzył Przemysław Lech, zawodnik NKP Podhale Nowy Targ, a bramka padła ze stałego fragmentu gry czyli bezpośrednio rzutu wolnego. W odpowedzi drużyna Czarnych Połaniec, znów w naszych poczynaniach zawiodła skuteczność. W 25 minucie "Górale" podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Adrian Szynka. Czarni Połaniec kontakt złapali w 27 minucie, a bramkę dla Połanieckiej drużyny zdobył Michał Banik. W 36 minucie przed szansą na gola stanął Adam Kramarz niestety futbolówka po jego strzale obija poprzeczkę Nowotarżan. W kolejnych minutach napór drużyny z Połańca był bardzo duży ale futbolówki nie udało się umieścić w sieci Podhalańskiej bramki.  Tym samym pierwsze 45 minut kończy się prowadzeniem Górali 2-1.

- W drugiej połowie drużyna Czarnych Połaniec kontynuowała swoją dobrą grę, czego efektem był bardzo dobry strzał Filipa Krępy jednak futbolówka przelatuje nad bramką gospodarzy. Kilka chwil później do futbolówki dopada Damian Bawor efekt podobny jak przy strzale Filipa Krępy. W 60 minucie dobre wejście Adama Kramarza w pole karne Podhala, nasz zawodnik jest faulowany i sędzia wskazuje na 11- metr boiska. Kilka sekund później karnego na gola zamienia Tomasz Mucha. A więc na tablicy wyników mamy remis 2-2. W 68 minucie drużyna z Nowego Targu wypracowała sobie sytuacje podbramkową, jednak pewną interwencją popisał się Marcin Wiecierzak. Na 10 minut przed końcem spotkania, gospodarze wychodzą w sytuacji sam na sam lecz świetnie w naszej bramce spisał się nasz bramkarz wychodząc zwycięsko z tego pojedynku. Nasi przeciwnicy mieli jeszcze jedną sytuacje podbramkową ostatecznie futbolówka zakończona nie celnym strzałem. W ostatnich minutach Czarni próbowali zdobyć zwycięską bramkę jednak ta sztuka naszemu zespołowi się nie udała i mecz kończy się podziałem punktów.

Przed drużyną z Połańca jeszcze jedno spotkanie ligowe, 18 czerwca zagramy przed własną publicznością z Chełmianką Chełm.

NKP Podhale Nowy Targ - MKS Czarni Połaniec 2-2 (2-1)

Sędzia: Artur Szelc (Krosno)

Bramki: 18' 7. Przemysław Lech ( Podhale), 25' 66. Adrian Szynka (Podhale) | 27' 16. Michał Banik (Czarni), 61' 2. Tomasz Mucha (Czarni).

Żółte kartki: 49' 24. Wiktor Żołądź (Podhale).

NKP Podhale Nowy Targ: 1. Maciej Styrczula (BR), 22. Piotr Pierzchała, 2. Olivier Janso, 3. Damian Lepiarz (75' 9. Olaf Nowak), 7. Przemysław Lech, 15. Jakub Burnat (65' 17. Błażej Kaim), 21. Mikołaj Styrczula (55' 10. Grzegorz Płatek), 23. Jakub Szczepański (55' 20. Dawid Kędziora), 24. Wiktor Żołądź (65' 4. Damian Twaróg), 27. Mateusz Broda, 66. Adrian Szynka.

MKS Czarni Połaniec: 1. Marcin Wiecierzak (BR), 4. Filip Bakowski (80' 20. Bartosz Śledź), 8. Adam Kramarz (80' 7. Piotr Ferens), 14. Igor Woś, 15. Michał Smoleń (46' 11. Damian Bawor), 16. Michał Banik, 18. Filip Krępa (67' 9. Adrian Gębalski), 3. Mateusz Załucki, 2. Tomasz Mucha (67' 10. Kamil Hul), 6. Paweł Bażant (Kpt), 19. Piotr Kron.

źródło: własne / foto: Podhale Nowy Targ

Social Media:

Dwugłos trenerski po meczu, Wisła - Czarni! (0) Skrót meczu, Wisła - Czarni! (0) Derbowe zwycięstwo Czarnych! (0)