Wyszarpane zwycięstwo w meczu derbowym.
Autor: Redakcja; 29.05.2022; 21:39; mksczarnipolaniec.pl


To było niesamowite widowisko w Sandomierzu, Czarni Połaniec pokonali wyjazdowym meczu tamtejszą Wisłę 4-3. Mecz ten został rozegrany w ramach 31 serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi grupy - czwartej.  Dzisiejsza wygrana mocno przybliżyła naszą drużynę w kierunku utrzymania się na szczeblu rozgrywek piłkarskiej trzeciej ligi.

 

 

- W dzisiejszym meczu nasza drużyna wystąpiła w swoim dedykowanym żółtym komplecie strojów przygotowanych przez firmę Keeza. Natomiast drużyna gospodarzy Wisły Sandomierz na murawie zaprezentowała się w strojach koloru czerwonego z białymi wstawkami. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 17. Początkowe minuty należały do drużyny z Połańca czego efektem była bramka zdobyta w 9 minucie, a na listę strzelców wpisał się Piotr Ferens, który w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gospodarzy. W 13 minucie arbiter ukarał naszego zawodnika grającego z nr. 8 Adama Kramarza żółtym kartonikiem. W 15 minucie na tablicy wyników mieliśmy wyrównanie stanu meczu, a futbolówkę do połanieckiej bramki skierował nasz obrońca grający z nr. 11 Damian Bawor. W 24 minucie kolejny strzał gospodarzy na naszą bramkę tym razem pewną interwencją popisał się Tomasz Siryk. W 25 minucie drużynie gości wykorzystuje zamieszanie w polu karnym "WIślaków" a pięknym strzałem popisuje się grający z nr. 17 Kacper Wątróbski, bramka z gatunku stadiony świata. W 27 minucie swojej szansy na gola szukali miejscowi, ale znów dobra interwencja naszego bramkarza. W 28 minucie rzut wolny wykonywany przez Adriana Gębalskiego z dużymi problemami interweniuje bramkarz Wisły. W 32 minucie świetna okazja na bramkę dla Sandomierskiej Wisły pierwszy strzał ląduje na poprzeczce, natomiast dobitka kończy się dobrą interwencją naszego bramkarza Tomka Siryka.  W 35 minucie kolejna świetna interwencja naszego golkipera, miejscowi mocnej ofensywie. W 38 minucie dośrodkowanie rzutu rożnego trafia na głowę Damiana Bawora ostatecznie futbolówka zostaje zblokowana i zagrożenie zostało zażegnane. W 39 minucie na strzał za pola karnego zdecydował się Adam Kramarz ale futbolówką bez większych problemów trafia w rękawice bramkarza gospodarzy. W 42 minucie duże zamieszanie w polu karnym, ostatecznie strzał zblokowany przez naszych obrońców, następnie rzut rożny dla "Wiślaków"  który nie sprawia naszej defensywie większych problemów. Tuż przed przerwą centro strzał oddaje Piotr Ferens golkiper Wisły przenosi futbolówkę nad bramką. Więcej goli w pierwszej połowie już nie oglądaliśmy i na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem przy wyniku 1-2.

 

- Drugą połowę od żółtej kartki zaczyna zawodnik grający z nr. 15 Michał Smoleń, który tym samym wyklucza się z następnego meczu ligowego. W 51 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adrian Gębalski ostatecznie futbolówka nie zagroziła bramce gospodarzy i po chwili bramkarz wznowił grę od bramki. W odpowiedzi jeden z zawodników Wisły decyduje się na strzał z dystansu lecz futbolówka mija naszą bramkę. W 54 minucie odważne wejście w pole karne Wisły Sandomierz Piotra Ferensa kończy uderzeniem w boczną siatkę. W 55 minucie Adrian Gębalski strzałem głową umieszcza piłkę w bramce Wisły, lecz w trakcie strzału nasz zawodnik przekroczył przepisy i bramka słusznie zostaje nie uznana. W 61 minucie dobrze w polu karnym znalazł się Adrian Gębalski jednak jego uderzenie przechodzi obok bramki. W 64 minucie ponownie dobra interwencja Tomka Siryka. W 65 minucie sędzia wskazuje na 11-metr boiska i mamy rzut karny dla naszej drużyny. Do stojącej futbolówki podszedł Adrian Gębalski, który mocnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych i na tablicy wyników mieliśmy 1-3. W 69 minucie mamy rzut wolny, minimalnie nad bramką przelatuje futbolówka do, której podszedł Kamil Hul. W 77 minucie piłkarze Wisły zdobywają bramkę bardzo dużo błędów w naszym polu karnym, złe wybicie futbolówki ląduje pod nogami Jakuba Mażysza a ten po chwili pokonał naszego golkipera. W 80 minucie kolejny wolny dla naszego zespołu, który wykonywał Filip Bakowski, a jego strzał na rożnego zbija bramkarz Wisły. W 81 minucie znów kapitalna sytuacja dla Wisły w sytuacji sam na sam zawodnik Wisły nie trafił czysto futbolówkę i nasz bramkarz wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W 84 minucie świetną interwencją popisuje się Filip Bakowski zatrzymując szybką kontrę drużyny z Sandomierza. W doliczonym czasie gry mamy wyrównującą bramkę zdobywa ją Sebastian Talarek uszczęśliwiając kibiców miejscowych. Radość ta nie trwała długo bo w kolejnej akcji drużyna z Połańca wróciła na prowadzenie, a futbolówka dogrywana rzutu wolnego trafia pod nogi Igora Wosia, który strzałem z pola karnego pokonuje bramkarza Wisły Sandomierz i chwile po tym golu sędzia zakończył ten szalony mecz.

 

Już w najbliższą sobotę drużyna Czarnych Połaniec zagra przed własną publicznością z MKS Podlasiem Biała Podlaska, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 17.

 

Sędzia: Jakub Pych (Dębica)

 

SKS Wisła Sandomierz: 1. Krzysztof Wróblewski, 4. Wiktor Rękas, 5. Włodzimierz Krajewski, 23. Szymon Jarosz (70' 6. Sebastian Taranek), 14. Fabian Burzyński (85' 98. Arkadiusz Zięba), 26. Jakub Janik (70' 30. Damian Bednarek), 15. Dariusz Partyka, 20. Mateusz Stańczyk (82' 8. Grzegorz Ochwat), 10. Kamil Bełczowski, 7. Jakub Mażysz, 11. Szymon Rak (62' 18. Mateusz Kuśmierczyk).

 

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk, 4. Filip Bakowski, 8. Adam Kramarz, 11. Damian Bawor, 14. Igor Woś, 15. Michał Smoleń (70' 5. Dawid Orzechowski), 19. Piotr Kron (60' 16. Michał Banik), 10. Kamil Hul (76' 18. Filip Krępa), 17. Kacper Wątróbski, 7. Piotr Ferens (70' 2. Tomasz Mucha), 9. Adrian Gębalski.

 

SKS Wisła Sandomierz - MKS Czarni Połaniec 3-4 (1-2)

 

Social Media:

 

 

Podobne Newsy
Dwugłos trenerski po meczu, Wisła - Czarni! (0) Skrót meczu, Wisła - Czarni! (0) Derbowe zwycięstwo Czarnych! (0)
Komentarze (1)
Jakub ; 2 miesiące temu

BRAWO MKS!!!

Dodaj komentarz
    
By: MKS Czarni Połaniec Prawa autorskie zastrzeżone 2016 - 2022 mksczarnipolaniec.pl.