Zestaw trzecioligowców na nowy sezon:.
Autor: Redakcja; 01.07.2022; 13:59; mksczarnipolaniec.pl

Za nie co ponad miesiąc, wracają rozgrywki na szczeblu piłkarskiej trzeciej ligi w grupie - czwartej. Na ten szczebel ligowy przepustkę otrzymały zespoły takie jak KS Wiązownica - Klub z województwa podkarpackiego, KS Wieczysta Kraków - Klub z województwa małopolskiego, KS Lublinianka Lubin - Klub z Lubelszczyzny oraz druga drużyna Korony Kielce - Klub, który reprezentuje województwo świętokrzyskie.

- W związku z wycofaniem się z drugiej ligi Wigier Suwałki, utrzymanie na poziomie drugiej ligi otrzymał Hutnik Nowa Huta (Kraków). Tym samym ligowy byt na poziomie trzeciej ligi w grupie- IV utrzymała drużyna Wisły Sandomierz. Natomiast wracając jeszcze do minionego sezonu to z ligą na tym szczeblu pożegnały się takie Kluby jak "Siarka Tarnobrzeg - awans do 2 ligi" | KS Watkem Korona Rzeszów - spadek z ligi | TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski - spadek z ligi | Wólczanka Wólka Pełkińska - spadek z ligi.

Skład ligowców na sezon 2022/23

- Avia Świdnik

- Chełmianka Chełm

- Cracovia II Kraków