Zwycięstwo na wagę utrzymania:.
Autor: Łukasz; 04.06.2022; 22:42; mksczarnipolaniec.pl


W sobotnie po południe na stadionie w Połańcu został rozegrany mecz w ramach 32 serii gier o mistrzostwo trzeciej ligi w grupie - czwartej, gdzie miejscowa drużyna Czarnych pokonała MKS Podlasie Biała Podlaska 3-2. Bramki dla dumy Połańca zdobywali Michał Banik (Dwie) oraz Adrian Gębalski. Dla drużyny z Białej Podlaskiej na listę dwa razy wpisał się na listę strzelców Marcin Pigiel. Dzięki temu zwycięstwu Czarni Połaniec zapewnili sobie utrzymanie na szczeblu 3 ligi.

 

Pomeczowa relacja:

 

- Czarni Połaniec w dzisiejszym meczu wystąpili w swoim galowym zestawie koszulkowym czyli popularnych pasiakach (żółto-czarnych), przyjezdni zaś zagrali w strojach koloru fioletowego. Pierwszą sytuacje podbramkową wykreowała drużyna z Połańca, a na strzał tuż za pola karnego zdecydował się Mateusz Załucki. Minutę później szybko wyprowadzona piłka przez bramkarza przyjezdnych trafia pod nogi jednego z zawodników Podlasia, który decyduje się na strzał z dystansu lecz futbolówka przelatuje bardzo wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Tomasza Siryka. W 8 minucie Adrian Gębalski wychodzi na czystą pozycję, jednak arbiter unosi chorągiewkę sygnalizując pozycje spaloną. W 9 minucie Michał Banik decyduje się na płaski strzał ze środkowej strefy linii pola karnego lecz golkiper gości sparował piłkę na rzut rożny. W 19 minucie piłka dogrywana w pole karne przez Piotra Ferensa ląduję w rękawicach golkipera z Białej Podlaskiej. Wynik spotkania otworzył w 23 minucie Michał Banik, który strzałem w długi róg pokonał bramkarza przyjezdnych. Minutę później na tablicy wyników było już 2-0, ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Banik, który precyzyjnym strzałem tuż pod poprzeczkę pokonał bramkarza z Białej Podlaskiej. W 26 minucie bardzo dobry strzał za pola karnego Adriana Gębalskiego, ostatecznie futbolówka nie znalazła drogi do bramki. W 38 minucie z dość nie groźnej sytuacji sędzia dopatruje się faulu po naszej stronie. Piłkarze przyjezdni karnego zamieniają na bramkę i łapią z nami kontakt, a na listę strzelców wpisał się Marcin Prigiel. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy tracimy bramkę dokładne dośrodkowanie na gola zamienia Marcin Prigiel i w 43 minucie mamy remis bramkowy w stosunku 2-2. W doliczonym czasie gry nie wykorzystujemy rzutu karnego do piłki podszedł Adrian Gębalski. Po chwili sędzia z Rzeszowa zakończył pierwszą połowę.

 

- W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszła drużyna z Połańca, czego efektem było wywalczenie rzutu karnego ponownie do piłki podszedł Adrian Gębalski tym razem dużo lepsze wykonanie tego stałego fragmentu i od 50 minuty wracamy na prowadzenie. W 52 minucie do rzutu wolnego podchodzi Piotr Ferens piłka przelatuje tuż obok lewego słupka bramki naszych rywali. W 55 minucie kolejny bardzo dobry strzał z dystansu Adama Kramarza ale interwencja bramkarza gości jeszcze lepsza. W 58 minucie Grzegorz Wcisło decyduje się na pierwsze ruchy kadrowej i na boisko posyła Piotra Krona, który zastąpił Piotra Ferensa. W 59 minucie bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Adama Kramarza, a futbolówka spada pod nogi Adriana Gębalskiego lecz golkiper rywali szczęśliwie broni strzał naszego najlepszego strzelca w ligowych zmaganiach. W 64 minucie drużyna Podlasia wykonywała rzut wolny na granicy naszego pola karnego, futbolówka minimalnie mija słupek naszej bramki. Przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął "Gębuś" ale zabrakło w tej sytuacji skierowania futbolówki w światło bramki. W 74 minucie na płycie boiska pojawił się Filip Krępa, a zmienił on Kacpra Wątróbskiego. W 76 minucie znów dobry strzał Adriana Gębalskiego, lecz bramkarz gości łapie w rękawice futbolówkę. W 82 minucie mamy w naszym zespole drugą zmianę, boisko opuszcza Adam Kramarz a na boisku melduje się Tomasz Mucha. W 84 minucie na strzał z dystansu decyduje się Kamil Hul lecz piłka przelatuje nad bramką drużyny z Białej Podlaskiej. W doliczonym czasie gry piłkę meczową miał zespół Podlasia lecz strzał jednego z graczy przyjezdnych mija całe pole karne i kilka sekund później arbiter zagwizdał po raz ostatni i mecz kończy się zwycięstwem żółto-czarnych w rezultacie 3-2.

 

Czarni Połaniec najbliższy mecz rozegrają w niedziele 12 czerwca o godzinie 18 w Nowym Targu, gdzie zagramy z miejscowym Podhalem. Będzie to dla naszego klubu ostatni mecz wyjazdowy w sezonie 2021/22. A ligowy sezon zwieńczymy meczem 18 czerwca o godzinie 17 do Połańca przyjedzie Chełmianka Chełm.

 

Ważna informacja!

 

- To był bardzo ciekawy sezon i zrobiliśmy coś wielkiego dla naszego miasta utrzymując piłkarską drużynę na szczeblu 3 ligi w grupie: - IV. Liczymy że również w przyszłym sezonie będziecie nas wspierać w zmaganiach ligowych.

 

MKS Czarni Połaniec - MKS Podlasie Biała Podlaska 3-2 (2-2)

 

Sędzia: Sebastian Godek (Rzeszów)

 

Bramki: 23' Michał Banik (Czarni), 24' Michał Banik (Czarni) | 38' Marcin Pigiel (K) - Podlasie, 43' Marcin Prigiel (Podlasie), | 50' Adrian Gębalski (K) - Czarni,

 

Żółte Kartki: 38' 11. Damian Bawor (Czarni) | 52' 8. Tomasz Nieścieruk (Podlasie) | 63' 3. Mateusz Załucki (Czarni) | 68' 16. Michał Banik (Czarni) | 86' 17. Jarosław Kosieradzki (Podlasie) | 88' 5. Gabriel Mierzwiński (Podlasie)

 

MKS Czarni Połaniec: 97. Tomasz Siryk (BR), 4. Filip Bakowski, 8. Adam Kramarz (82' 2. Tomasz Mucha), 11. Damian Bawor, 14. Igor Woś, 16. Michał Banik, 3. Mateusz Załucki, 17. Kacper Wątróbski (74' 18. Filip Krępa), 7. Piotr Ferens (58' 19. Piotr Kron), 10. Kamil Hul, 9. Adrian Gębalski. 

 

MKS Podlasie Biała Podlaska: 1.  Mateusz Małecki (BR), 2. Krzysztof Salak, 3. Marcin Pigiel, 7' Kamil Kocoł (70' 13' Mariusz Chmielewski), 8. Tomasz Nieścieruk, 10. Maciej Wojczuk, 11. Marcin Idzikowski (46' 99. Paweł Szatała), 15. Mateusz Jarzynka, 16. Borys Piotrowski (77' 5. Gabriel Mierzwiński), 17. Jarosław Kosieradzki, 77. Tomasz Andrzejuk. 

 

Social Media:

 

Podobne Newsy
Dwugłos trenerski po meczu, Wisła - Czarni! (0) Skrót meczu, Wisła - Czarni! (0) Derbowe zwycięstwo Czarnych! (0)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz
    
By: MKS Czarni Połaniec Prawa autorskie zastrzeżone 2016 - 2022 mksczarnipolaniec.pl.