Zwycięstwo w zimowej aurze:.
Autor: Łukasz; 11.03.2023; 21:13; mksczarnipolaniec.pl


W sobotę 11 marca o godzinie 13, w Połańcu - w trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego zespół MKS Czarni Połaniec pokonał SKS Wisłę Sandomierz 2-1. Spotkanie odbywało się w bardzo złych warunkach atmosferycznych, silne opady deszczu zamieniły się w opady śniegu. Bramki w tym meczu zdobywali, dla gości z Sandomierza w 12 minucie Marcin Sudy. Druga połowa wyśmienicie rozpoczęła się dla Czarnych, bo wiem w 47 i 49 byliśmy świadkami dwóch goli, którym autorem był Krystian Kardyś.

 

 

- O godzinie 12 stan murawy już był zły, już wtedy istniało zagrożenie że ten mecz po prostu nie dojdzie do skutku ostatecznie decyzją sędziów oraz obu zespołów zdecydowano się rozegrać to spotkanie. Pierwsze minuty spotkania to badanie sił przez oba kluby. Wynik spotkania otworzył Marcin Sudy w 12 minucie, akcja bramkowa to zamieszanie w naszym polu karnym po wykonywanym rzucie rożnym przez Sandomierską Wisłę, a najlepiej w naszym polu karnym odnalazł się Sudy i płaskim strzałem pokonał Marcina Wiecierzaka. W kolejnych minutach pierwszej połowy drużyna z Połańca konstruowała kolejne akcję podbramkowe niestety brakowało nam wykończenia, a jeśli strzał był oddany w światło bramki to dobrze interweniował golkiper przyjezdnych - Stanisław Czarnogłowski. Końcówka pierwszej odsłony kończyła się w ekstremalnych warunkach, bardzo silne opady śniegu utrudniały dokładne prowadzenie piłki i konstruowanie sytuacji podbramkowych. A więc do przerwy na tablicy wyników mieliśmy rezultat 0:1.

 

- Na drugą połowę Czarni Połaniec wyszli mocno zmotywowani, czego efektem był gol wyrównujący w 47 minucie, a na listę strzelców wpisał się Krystian Kardyś zdobywając premierową bramkę dla zespołu z Połańca. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestać i dwie minuty później, ponowie Krystian Kardyś umieścił futbolówkę w bramce Wisły Sandomierz i na tablicy wyników wyświetlał się rezultat 2-1 dla gospodarzy. Kolejne minuty to bardzo dużo walki z obu stron, ostatecznie goli już nie oglądaliśmy, w 86 minucie drugi żółty a w konsekwencji czerwony kartonik obejrzał Damian Bawor za niesportowe zachowanie. Również w 86 minucie debiut w trzecioligowym zespole Czarnych Połaniec zanotował Olivier Płużek.

 

- Następny mecz zespół Czarnych Połaniec rozegra w niedziele o godzinie 15, a będzie to mecz wyjazdowy z NKP Podhale Nowy Targ.

 

MKS Czarni Połaniec - SKS Wisła Sandomierz 2:1 (0:1)

 

Bramki: 12' 17. Marcin Sudy (WISŁA) | 47 | 49' 6. Krystian Kardyś x2 (CZARNI)

 

Żółte kartki: 38' 16. Bartłomiej Wiktor (Czarni), 84 | 86  11. Damian Bawor (Czarni) 69' 20. Krystian Bik (WISŁA)

 

Czerwona kartka: 86' 11. Damian Bawor

 

MKS Czarni Połaniec: 1. Marcin Wiecierzak (Br), 4. Filip Bakowski (60' 13. Oskar Łąk), 6. Krystian Kardyś (70' 19. Maciej Żądło), 7. Michał Banik, 8. Konrad Misztal (kpt.), 10. Eryk Galara, 11. Damian Bawor, 15. Michał Smoleń (86' 2. Oliwier Płużek), 16. Bartłomiej Wiktor, 17. Kacper Wątróbski, 20. Jakub Kałaska.

 

Wisła Sandomierz: 12. Stanisław Czarnogłowski (Br), 6. Krystian Furman (60' 26. Jakub Skrzypek), 8. Jakub Michalczyk, 9. Lionel Abate, 11. Mateusz Wyjadłowski, 14. Kamil Uciński (73' 7. Jakub Pryliński), 20. Krystian Bik (85' 3. Igor Wódz), 24. Wołodymyr Chorolśkyj, 17. Marcin Sudy (kpt.), 98. Mateusz Bień (60' 2. Bartłomiej Cichoń), 99. Bartosz Kościółek (60' 10. Kacper Stokłosa). 

 

foto: STV.info

 

Social Media:

Podobne Newsy
Siatkarscy mistrzowie z Połańca: (0) Komunikat związku zapaśników: (0) Czarni podejmą dziś Aluron: (0)
Komentarze (0)
Dodaj komentarz
    
By: MKS Czarni Połaniec Prawa autorskie zastrzeżone 2016 - 2023 mksczarnipolaniec.pl.