Czarni jadą do Krakowa na mecz z Garbarnią!

Już dziś o godzinie 16 na stadionie w Krakowie zlokalizowanym przy ul. Rydlówka 23, zostanie rozegrany mecz pomiędzy Garbarnią Kraków a MKS Czarni Połaniec. Będzie to mecz na poziomie trzeciej ligi w grupie – czwartej – w ramach siódmej serii gier.

Czarni Połaniec po rozegraniu 6 spotkań zgromadzili 13 punktów co przekłada się na 4 miejsce w ligowej tabeli. Jeśli chodzi o bilans to prezentuje się on tak, 4 zwycięstwa, 1 remis oraz 1 mecz przegrany. – Zwycięstwa odnosiliśmy z takimi drużynami jak, KS Świdniczanka 4-2, Sokół Sieniawa 4-1, Karpaty Krosno 0-1 oraz Wiślanie Jaśkowice 2-1. – Jeśli chodzi o jeden mecz zakończony podziałem punktów to był to mecz z ekipą Staru Starachowice 1-1. A w 2 kolejce schodziliśmy z boiska jako drużyna pokonana – ulegliśmy w Tarnobrzegu Siarce 3-2.

– Pełna nazwa klubu naszych dzisiejszych przeciwników to ,,Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia Kraków” – Ten klub został założony 1921 roku. Jeśli chodzi o barwy klubowe to są nimi kolory ,,brązowo-białe”. Garbarnia to Klub z wieloma sukcesami na boiskach krajowych, największymi sukcesami dla klubu z Krakowskiego Ludwinowa było niewątpliwie Mistrzostwo Polski w 1931 roku. Wicemistrzostwo Polski w 1929 roku. W minionym sezonie bardzo trudnym dla „brązowych” był spadek z rozgrywek drugiej ligi – zajęli w niej przedostatnie miejsce, a po rozegraniu 34 spotkań zgromadzili 32 punkty. Drużynę Garbarni Kraków prowadzi jako trener Michał Pluta, a tą funkcję sprawuje od 20 czerwca 2023 roku. Zerkając w ligową tabele, Garbarnia Kraków plasuje się na trzecim miejscu mając w swoim dorobku punktowym trzynaście oczek. W minionej kolejce bezbramkowo zremisowali w Tarnobrzegu z Siarką.

Obsada sędziowska na mecz z Brązowymi:

– Głównym rozjemcą dzisiejszego meczu będzie Mateusz Piszczelok z Katowic, w roli sędziów asystentów pracować będą Jakub Kopczyk oraz Tomasz Barański – cała trójka sędziowska reprezentuje Śląskie Kolegium Sędziowskie.

Sponsorem dzisiejszego meczu będzie firma Grako-BHP Połaniec – Aneta oraz Przemysław Rodenko. W imieniu naszego klubu dziękujemy za każdy rodzaj wsparcia.

#POŁANIECMIASTOPRZYJAZNEDLASPORU