Czarni Połaniec jadą do Świdnika na mecz z Avią!

Już jutro o godzinie 16:00, Czarni Połaniec rozegrają mecz ligowy w delegacji tym razem nasza drużyna pojedzie do Świdnika na mecz z tamtejszą Avią. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 9 serii gier na szczeblu piłkarskiej trzeciej ligi w grupie – czwartej.

Co słychać w drużynie Czarnych Połaniec?

– Klub Czarnych Połaniec notuje swój najlepszy start sezonu w piłkarskiej trzeciej lidze grupie – czwartej, zespół prowadzony przez Michała Szymczaka w ostatnich ośmiu meczach zgromadził piętnaście punktów co przekłada się na piątą pozycję w ligowej tabeli. W ostatniej rozegranej kolejce po dość szalonym meczu Połaniecki zespół na swoim terenie zremisował z Chełmianką Chełm w rezultacie 3:3. Przed meczem z Avia, atmosfera w zespole z Połańca jest bardzo dobra, a przygotowania do tego meczu wystartowały we wtorek, w drużynie nikt nie uskarża się na większe urazy i cała kadra zawodnicza będzie do dyspozycji trenera.

©Piotr Michalski

Kilka informacji o naszym jutrzejszym przeciwniku:

– Standardowo przedstawiamy naszego jutrzejszego rywala, a będzie nim – ,,Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik – Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością„. Ten klub został założony 1 maja 1952 roku. Barwami klubowymi uznaje się kolory ,,żółto-niebieskie„. Od 25 czerwca 2019 roku szkoleniowcem Avii jest Pan Trener Łukasz Mierzejewski. Prezesem Klubu jest Adam Żurek, który tą funkcję sprawuje od 26 października 2021 roku. W kronikarskim skrócie przedstawimy sytuację ligową naszego przeciwnika, Avia Świdnik po rozegraniu 8 meczów zgromadziła 15 oczek co daje im 4 miejsce w tabeli, a w ostatnim meczu przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1-2. Jeśli chodzi o ruchy transferowe klubu Avii Świdnik to robią wrażenie, najbardziej rozpoznawalny wydaje się transfer 35-letniego Patryka Małeckiego byłego zawodnika Stali Rzeszów czy TS Wisły Kraków SA. Również bardzo solidnym wzmocnieniem Świdniczan może być Adrian Paluchowski zawodnik ten w swoim CV ma wpisane takie drużyny jak Legia Warszawa, Znicz Pruszków czy ostatnio KS Wisła Puławy. Do zespołu Avii Świdnik dołączył także 26-letni Jakub Zagórski wychowanek BKS-u Lublin, w swoim CV może pochwalić się grą w takich klubach jak Lech II Poznań, MKS Puszcza Niepołomice, Górnik Łęczna oraz Akademia Piłkarska Lecha Poznań. Ta trójka zawodników o których wspomnieliśmy może dać dużo jakości zespołowi z miasta lotników. Avia Świdnik daję jasny sygnał że w Świdniku chcą powalczyć o piłkarską drugą ligę czy im się to uda przekonamy się w czerwcu.

Trudne zadanie przed podopiecznymi Michała Szymczaka:

– Musimy przygotować się na bardzo ciężki mecz drużyna Avii Świdnik w dwóch ostatnich meczach doznała porażek w prestiżowym meczu w derbach Świdnika ulegli na własnym boisku Świdniczance Świdnik aż 1-4 oraz równo tydzień temu w Tarnobrzegu przegrali z Siarką 2-1.

Obsada sędziowska na mecz z Avią!

– Poznaliśmy także dziś obsadę sędziowską meczu głównym arbitrem meczu Avia Świdnik – Czarni Połaniec będzie Rafał Szydełko z Rzeszowa w roli sędziów asystentów pracować będą – Piotr Januszczak oraz Sebastian Petela. Cały skład sędziowski reprezentuje Podkarpackie Kolegium Sędziowskie okręg: Rzeszów.

*Jeśli będą techniczne możliwości z meczu jutrzejszego będzie realizowana relacja tekstowa. Również apelujemy żeby nie klikać w linki z transmisją pod naszymi postami na facebook’u – jest to spam za, który nasz klub nie ponosi odpowiedzialności.