W miniony weekend Staszów był stolicą Polskich zapasów.

W dniach 4 – 5 listopada br. w hali Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się kolejne zawody rangi krajowej w zapasach. Tym razem o tytuły mistrzów Polski w poszczególnych wagach w stylu wolnym walczyli młodzicy (wiek 12-14 lat).

W zawodach wzięło udział 180 zawodników z 52 klubów w 12 kategoriach wagowych. Klub Czarni Połaniec reprezentowało 7 zawodników byli to:  Grabda Kuba, Kalita Alan, Ostrowski Hubert, Witek Jan, Mikina Maciej, Bednarski Kacper, Ramos Artur.    

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i jak zwykle nie zabrakło emocji. Tym bardziej, że gościem honorowym zawodów był prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, Andrzej Supron. Zarówno więc zawodnicy jak i trenerzy klubów chcieli pokazać się przed nim z jak najlepszej strony.

Na zakończenie zawodów Pan Prezes serdecznie podziękował władzom powiatu staszowskiego i pracownikom Powiatowego Centrum Sportowego za wzorową organizację kolejnych już mistrzostw Polski w zapasach, jakie odbywają się w Staszowie. Organizatorzy ze swej strony szczególne słowa podziękowania skierowali między innymi do Pana Jacka Benedykta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec a także trenerów a zarazem Prezesa ŚZZ Wiktora skrobacza oraz Wiceprezesa Tadeusza Szkwarka.

Niestety występów podopiecznych wyżej wymienionych trenerów nie można zaliczyć do udanych. Pomimo, że reprezentujący barwy połanieckiego klubu zawodnicy starali się osiągnąć jak najlepsze wyniki, to jednak nie wystarczyło im umiejętności, aby powalczyć o miejsce w czołówce. Na pociesznie można tylko dodać, że jest to dla nich dopiero początek ich sportowej kariery i będą jeszcze mieć dużo czasu i możliwości na poprawę tych umiejętności, których im na Mistrzostwach zabrakło.

Czego jednak nie zabrakło, to gorący doping, o jaki zadbali rodzice i kibice naszych zawodników. Za ów doping jak również rodzinną atmosferę, jaką udało się stworzyć, trenerzy serdecznie dziękują rodzicom, a zawodnikom gratulują hartu duch i przypominają starą sportową maksymę: że nie jest ważne by być lepszym niż ktoś inny, ale by być lepszym dziś, niż się było wczoraj.

Relacjonuje – Tadeusz Szkwarek

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments