To było święto zapasów w dniach 10-11 listopada w Warszawie – Podsumowanie:

W dniach 10-11 listopada 2023 roku w Warszawie Hali “Siennicka” OSiR Dzielnicy Praga-Południe odbyły się  XVIII Otwarte Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach w stylu klasycznym i wolnym oraz Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. 

Otwarcia zawodów dokonał Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego – Andrzej Supron, multimedalista, olimpijczyk, ikona zapasów, który bardzo pięknie odniósł się do startujących weteranów podkreślając ich wielką misję i zasługi w krzewieniu tej pięknej dyscypliny nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Do grona gości którzy uświetnili swoją obecnością to piękne sportowe wydarzenie należeli: Władysław Stecyk srebrny medalista olimpijski, wicemistrza świata, sześciokrotny medalista Europy i dziesięciokrotny mistrz Polski;  Andrzej Malina, mistrz świata, Europy i kilkukrotny mistrz kraju.

W Mistrzostwach Kadetów region świętokrzyski reprezentowała drużyna, w skład której wchodzili zawodnicy: Kuba Grabda, Jan Witek, Mateusz Śmieszek, Jakub Szkwarek, Bartosz Tomala z CZARNYCH Połaniec oraz Filip Poliś, Kacper Wołowiec, Jarema Lewita z Centrum SIR Staszów a opiekunem i trenerem na tych zawodach był Wiktor Skrobacz.

W Mistrzostwach Polski Weteranów miasto i gminę Połaniec reprezentował trener sekcji zapaśniczej MKS Czarni Połaniec – Tadeusz Szkwarek.

Walki w obydwu mistrzostwach odbywały się w tym samy samym czasie, na różnych matach.  Poziom zawodów był na wysokim poziomie, zarówno młodzi zapaśnicy jak i weterani wykazali się niesamowitą siłą, dynamiką oraz, wielkim charakterem do walki. W klasyfikacji drużynowej wygrali zawodnicy z województwa mazowieckiego, drużyna ze świętokrzyskiego zajęła miejsce siódme.

Natomiast w Mistrzostwach Weteranów trener Czarnych Połaniec został złotym medalistą, zdobywając tym samym, kolejny już w jego karierze tytuł Mistrza Polski.

Ciekawostką tych Mistrzostw był fakt, że brali w nich udział ojciec i syn, którzy zamienili się rolami. Najpierw to tato był trenerem występującego w roli zawodnika syna, a następnie to syn wystąpił w roli trenera, zagrzewając do walki i podpowiadając z narożnika swojemu tacie, jak ma walczyć. Chodzi oczywiście o trenera Tadeusza Szkwarka i jego syna Jakuba. Na razie, oczywiście, Jakub był trenerem tylko na niby, ale być może w przyszłości pójdzie w ślady ojca i zastąpi go w roli szkoleniowca przyszłych pokoleń połanieckich zapaśników.

Wszystkim zawodnikom Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwa Polski Kadetów, a także Otwartych Mistrzostw Polski Weteranów w zapasach oraz ich trenerom gratulujemy udziału w zawodach, a trenerowi Tadeuszowi zdobytego złotego medalu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments