Spektakularny sukces młodych zapaśników z Połańca w Świętokrzyskich Igrzyskach Sportowych.

W czwartek, 16 listopada w Kielcach, w Hali Legionów odbyły się II Świętokrzyskie Igrzyska Sportowe, które swym patronatem objął prezydent Kielc –  Bogdan Wenta. W ramach Igrzysk odbył się m.in. turniej Młodziczek i Młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników i zawodniczek.

W tej, tak ważnej dla naszego regionu, imprezie sportowej nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów MKS Czarni Połaniec. Celem, jaki przyświecał zawodnikom z Połańca, było przede wszystkim jak najlepsze zaprezentowanie się i zareklamowanie osiągnięć na naszych sportowców na arenie wojewódzkiej. Była to także okazja sprawdzenie przygotowania technicznego zawodników, a dla niektórych możliwość pierwszego wystąpienia na zawodach przed tak liczną publicznością. 

Należy przyznać, że nasi zapaśnicy nie zawiedli i udział w Igrzyskach zaowocował powiększeniem się puli medali zdobytych dla naszego klubu aż o 21 

W kategorii multi-styl, dzieci (wiek 8-9 i 10-11lat) młodzi zapaśnicy z Połańca zdobyli 12 medali.

Złote medal wywalczyli: Borys Rząsa, Dawid Suchorowski srebro: Gabriel Grabowski, Zakharii Vytko, Kudła Tobiasz, Pavlo Husiuk, brąz:  Maksym Vytko, Dawid Jakubik, Przemysław Walczyk, Kaczmarczyk Karolina,  Luchin Dmytro,  Kowalski Fabian.

Reprezentujące CZARNYCH młodziczki i młodzicy zdobyły 9 medali: Złote medale wywalczyli: Jan Witek, Hubert Tomasik srebro: Kwiecień Zuzanna, Ksawery Pytko, Wiktor Tomasik, a brązowe medale wywalczyli: Jurkowska Nadia,  Filip Tomporowski, Eryk Dąbrowa, Jakub Rodenko.

W klasyfikacji drużynowej Połańczanie zajęli zaszczytne II miejsce.

Wszystkim uczestnikom zawodów trenerzy Tadeusz Szkwarek i Krzysztof Kwiatkowski dziękują za piękne zaprezentowanie naszego klubu na Igrzyskach, jak również za działania upowszechniające aktywność fizyczną w połanieckim środowisku, gratulują również osiągniętych wyników. Szczególne podziękowania kierują do Pana Jacka Benedykta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec za okazaną życzliwość i pomoc logistyczną.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments