Prawie 400 osób wzięło udział w Wigilijnym Opłatku Świata Sportowego, który odbył się w hali przy ulicy Żytniej w Kielcach. W roli gospodarza wystąpiła wiceprezydent Kielc Bożena Szczypiór, która pięknie powitała i złożyła życzenia wszystkim przybyłym. Ksiądz biskup Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Sportowców, życzył wszystkim, żebyśmy w czasie świąt Bożego Narodzenia oderwali się od świata wirtualnego i spędzili ten czas z rodziną. Życzył również dużo radości i nadziei, które przynosi nam Nowo narodzony Zbawiciel.

W opłatku uczestniczyli znani i utytułowani sportowcy z naszego województwa: medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Między innymi był również tegoroczny złoty medalista Mistrzostw Polski w zapasach – Bartosz Tomala, który reprezentował klub Czarni Połaniec.

Oprócz sportowców w spotkaniu wzięli udział również trenerzy, działacze, parlamentarzyści, oraz przedstawiciele władz samorządowych. Byli obecni przedstawiciele praktycznie wszystkich dyscyplin sportu, a co za tym idzie, nie mogło zabraknąć również zapasów, która to dyscyplina sportu była reprezentowana m.i. przez prezesa Świętokrzyskiego Związku Zapaśniczego Wiktora Skrobacza, wiceprezesa ds. sportowych Tadeusza Szkwarka oraz wiceprezesa ds. sędziowskich Karola Kucharczyka.

















