Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe dla młodych świętokrzyskich sportowców!

Marszałek Renata Janik oraz członek Zarządu Anita Koniusz wręczyły stypendia sportowe dwunastu młodym reprezentantom województwa świętokrzyskiego za ich wybitne osiągnięcia. W wydarzeniu uczestniczył również dyrektor Departamentu Turystyki, Sportu i Spraw Zagranicznych, Piotr Kisiel.

Wśród wyróżnionych znalazł się zawodnik sekcji zapaśniczej MKS CZARNI Połaniec, Bartosz Tomala, który został nagrodzony za zdobycie złotego medalu na XXIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych – Zachodniopomorskie 2023. Bartosz Tomala jest podopiecznym trenera Tadeusza Szkwarka.

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał łącznie 47 stypendiów sportowych. Otrzymali je mistrzowie Polski, uczestnicy mistrzostw świata i Europy do 8. miejsca oraz reprezentanci kraju w kategoriach junior młodszy, junior i młodzieżowiec za osiągnięcia sportowe w 2023 roku.

Stypendia, w wysokości od 800 do 1200 zł brutto, będą wypłacane od czerwca do grudnia 2024 roku. Na te świadczenia przeznaczono 300 000 zł z budżetu na rok 2024. Program stypendiów sportowych działa w regionie świętokrzyskim od 2007 roku, wspierając rozwój sportu i zachęcając młodych ludzi do pozostania w regionie.

Marszałek Renata Janik podkreśliła rolę sportu w kształtowaniu charakteru i integracji społecznej, wyrażając nadzieję, że osiągnięcia stypendystów będą początkiem ich sportowej kariery. Anita Koniusz życzyła młodym sportowcom dalszych sukcesów i niezapomnianych chwil na arenach sportowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments