W miniony weekend Kielce gościły jako stolica Polskich zapasów.

Kielce od 15 do 17 marca 2024 roku zostały stolicą polskich zapasów. Podczas Mistrzostw Polski U-15 w zapasach w stylu wolnym oraz zapasach kobiet, w których ogółem w zawodach brało udział ponad 300 zawodników z całej Polski. Zwycięzcy w każdej kategorii będą reprezentować kraj na Mistrzostwach Europy. Niestety, tym razem start ten nie był udany dla zawodników sekcji zapaśniczej Miejskiego Klubu Sportowego CZARNI Połaniec, gdyż żadnemu z poniżej wymienionych zawodników i zawodniczek, pomimo wielkiego zaangażowania, nie udało się zdobyć medalu. Warto jednak zaznaczyć, że do strefy medalowej udało się dotrzeć jedynie Kubie Grabdzie, niestety bez powodzenia.

W tej prestiżowej imprezie sportowej brali udział podopieczni trenerów: Tadeusza Szkwarka, Wiktora Skrobacza i Krzysztofa Kwiatkowskiego. Ostatecznym rozrachunkiem punktowym kolejno zajęli następujące miejsca: Kuba Grabda – 5, Kamil Pasternak – 13, Wiktor Tomasik – 14, Alan Kalita – 14, Oliwia Legawiec – 16, Hubert Ostrowski – 19, Wojciech Kubica – 19, Artur Ramos – 20, Jan Witek – 21, Karolina Smakowska – 22. Podczas ceremonii otwarcia, Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego- Andrzej Supron, oraz organizator- Karol Kucharczyk, wręczyli pamiątkowe medale władzom województwa świętokrzyskiego: Józefowi Brykowi, Henrykowi Milcarzowi, Grzegorzowi Sowińskiemu, a także tym, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji tej dyscypliny: Marcie Dibelka oraz Jerzemu Kuli, oraz trenerom Wiktorowi Skrobaczowi i Tadeuszowi Szkwarkowi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments